Ładowanie strony...

Krioterapia w kosmetologii i dertmatologii

Styczeń 17, 2019 przez KaMobil0

…Istotą krio-stymulacji jest gwałtowne odebranie z powierzchni ciała ciepła w krótkim czasie. Tak silny bodziec m.in. zwiększa produkcję niektórych hormonów, pobudza układ odpornościowy i znosi ból.

Kriostymulacja przeżywa renesans. Chłodzenie głębiej położonych tkanek takich jak grupy mięśniowe, stawy, wskazane jest w lecznictwie i w odnowie biologicznej. Natomiast w kosmetologii i dermatologii estetycznej elementem działania zimna jest skóra, tkanka podskórna i powierzchowne mięśnie, odpowiedzialne za tworzenie zmarszczek i bruzd.

Zabiegi krioterapii mają także korzystny wpływ na skórę i mięśnie poprzez usprawnienie krążenia obwodowego, zmniejszenie obrzęków i działanie przeciwzapalne.

Zimno wspomaga odnowę biologiczną skóry. Dzięki procesowi redystrybucji ciepła zwiększa cyrkulację krwi i limfy, stymulując procesy odnowy. Komórki skóry są dobrze dotlenione, a także otrzymują więcej składników odżywczych, dzięki czemu ich potencjał regeneracyjny rośnie. Pomaga także usunąć zastoje krwi i limfy, redukując opuchnięcia twarzy i powiek.

Krioterapia wzmacnia włókna kolagenu i elastyny, przywracając skórze jędrność i elastyczność. Skóra jest lepiej napięta, następuje poprawa owalu twarzy i efekt ekspresowego liftingu. Wzrasta poziom nawilżenia skóry, ponieważ zimno zmniejsza ucieczkę wody przez skórę (Transepidermal Water Loss).

Dobrym zjawiskiem towarzyszącym kosmetycznej krioterapii jest spadek plastyczności i rozciągliwości włókien kolagenu, który skutkuje lepszym napięciem skóry i daje efekt odmłodzenia wyglądu.

Zimno obkurcza powierzchniowe naczynia krwionośne, a także hartuje je, zmniejszając wrażliwość naczyń na nagłe zmiany temperatury. Wyłącza także receptory czuciowe i stymuluje wydzielanie beta-endorfiny wykazującej bardzo silne działanie przeciwbólowe, przez to działa kojąco, przynosząc ulgę podrażnionej skórze.

Dodatkowo zimno rozluźnia mięśnie twarzy, redukując oznaki zmęczenia, zmniejszając widoczność zmarszczek mimicznych, a twarz wydaje się młodsza, bardziej wypoczęta.

Krioterapia ogólnoustrojowa w kosmetologii skutkuje poprawą stanu funkcjonalnego skóry i dlatego bez wyjątku polepsza i pogłębia wyniki dowolnej technologii kosmetycznej intensyfikując mikrokrążenie, optymalizując procesy przemiany materii, zwiększając napięcie tkankowe komórek skóry. Krioterapia istotnie odmładza skórę doprowadzając ją do ogólnie znanego pojęcia „krew z mlekiem”.

Krioterapię może stosować praktycznie każdy, ponieważ jest przeznaczona dla każdego rodzaju cery. Również wiek nie ma znaczenia.

Wygładzanie zmarszczek za pomocą zimna to wyjątkowo bezpieczna forma tego zabiegu, a oprócz tego nie wywołuje efektów ubocznych – jak ma to miejsce w przypadku użycia sztucznych substancji, chemii lub nieodpowiednich kosmetyków.

Zabiegi na zmarszczki wykorzystujące niską temperaturę weszły na stałe do kanonu najpopularniejszych kuracji kosmetyczno – dermatologicznych.

W ostatnich latach dużą popularnością stają się kriozabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych. Dzięki tej metodzie wykonanie makijażu permanentnego oraz likwidacja niektórych defektów kosmetycznych nie będą już bolesne.


Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *


logo-white-footer

KaMobil to komora kriogeniczna zespolona z samochodem. Całkowicie samodzielna i samowystarczalna.

KaMobil ma wszystkie zalety i udogodnienia komory stacjonarnej plus możliwość szybkiego przemieszczania się.

COPYRIGHT - Z-AUDIOMED - 2019